tattoo header

Permanentní make-up, tetování, henna, ceník, fotogalerie, kontakt

Tetování

Rozdíl mezi permanentním make-upem a tetováním je zejména ve hloubce vpichu při nanášení barvy.Zatímco u permanentního make-upu se barva aplikuje do vrchní vrstvy kůže (epidermis), u tetování se vpichuje až do dermis.
Při přirozené obnově vrchni vrstvy kůže a jejímu vystavení slunečnímu záření se pak barva postupně vytrací. Slunce hraje při tomto procesu blednutí barvy důležitou úlohu, a proto se nedoporučuje používat barvy určené na permanentní make-up k tetování jinam, než na obličej.

Jak vybrat motiv:

Inspiraci můžete čerpat odkudkoli, z internetu, časopisů, katalogů. Nejlepší je samozřejmě jedinečný motiv vytvořený, ať už tatérem nebo někým jiným, přímo vám na míru.
Jak pečovat o čerstvé tetování:

První den

Po tetování bude místo překryto fólií, kterou po zhruba 3 hodinách sundejte, tetování jemně omyjte vlažnou vodou a antibakteriálním mýdlem a opatrně osušte čistým ubrouskem nebo ručníkem. Poté tetování jemně namažte hojivou mastí (kalciová mast, Bepanten Plus) a nechte ho dýchat.

Pokud by se vám tetování náhododou přilepilo k oblečení, látku nejříve pořádně namočte a teprve poté jemně odstraňte. V žádném případě ji nešetrně nestrhávejte, mohli byste si tetování poškodit.


Následující 3 týdny

Tetování vždy ráno a večer omyjte vlažnou vodou a antibakteriálním mýdlem, osušte a namažte hojivou mastí.

V této době se bude tetování hojit, budou se na něm tedy tvořit stroupky, které v žádném případě nestrhávejte, ani si tetování neškrábejte, mohli byste si poškodit barvu.

Tetování zbytečně nenamáčejte, ideální je krátká sprcha, vanu raději vynechte.

Nevystavujte tetování slunci (ani v soláriu).

Snažte se tetování udržovat v pokud možno co nejvíce sterilním prostředí, abyste zabránili vzniku infekce - nenavštěvujte tedy v době jeho hojení bazény, sauny, posilovny ani se nekoupejte ve venkovním prostředí.
Ukázky mnou vytvořených motivů: